Satış Genel Şartları

Sözleşme

GİRİŞ

Ojwor (Akirman Turizm Taşımacılık San. Ve Tic. Ltd. Şti.) olarak (aşağıda madde 2’de tanımlandığı gibi) size (Kullanıcı/Müşteri) sağlanan ürünleri bilgisayarınızdan satın almanıza olanak tanıyan bir çevrimiçi satın alma hizmeti sağlamaktayız.  Ayrıca promosyonlar, hediyeler ve özel tekliflerden faydalanmanıza olanak tanıyoruz.

Aşağıda, sizi bu Web Sitesi üzerinden ojwor.com ürünlerin satın alınmasını düzenleyen genel satış koşullarını gözden geçirmeye davet etmekteyiz. Dolayısıyla, www.ojwor.com kullanımı bu genel satış koşullarını kabul etmenizi gerektirmektedir. Ancak, bu konuda herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

BİLGİLERİMİZ

Aşağıdaki koşullar şirket tarafından bu Web Sitesi üzerinden sunulan ürünlerin satışını düzenlemektedir:

AKİRMAN TURİZM TAŞIMACILIK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

BÜYÜK KILIÇLI MAH. VATANPERVER SK. NO: 71 İÇ KAPI NO: 1 SİLİVRİ/ İSTANBUL

Silivri V.D. 028 047 1689

SÖZLEŞME

En son sürüm: 23/09/2021

Hizmetlerin kullanılabilirliği

Lütfen www.ojwor.com sitesinde bir sipariş vermeden önce 18 yaşından büyük olduğunuzdan emin olunuz.

Türkiye dışında ikame eden fiziksel kişiler yalnızca siparişin teslimat adresi Türkiye’de bulunması halinde bu web sitesinin çevrimiçi satın alma hizmetinden faydalanabilir.

Satın alma garantisi

Bu Web Sayfasında sunulan ürünler Kadın  koleksiyonlarına ait ürünler olup kalite gereklilikleri ve garanti şartlarını karşılamaktadır.

Her ürün aşağıdaki ayrıntılara sahiptir:

Ürünün adı

Ürünün fotoğrafı

Ürünün açıklaması

Mevcut bedenler ve renkler*

Bileşim

Yıkama ve bakım talimatları

Fiyat (ilgili para biriminde)

*Ojwor ürünlerin renklerini mümkün olduğu kadar gerçekçi görüntülemek için gereken tüm çabayı gösterir. Ancak, ekranda görüntülenen ürünlerin rengi bilgisayar monitörünün kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, Ojwor monitörünüzde görüntülenen renklerin gerçek renklerin gerçek bir temsili olduğunu garanti edemez.

Özel teklifler, promosyonlar veya indirimler belirtilen tarihe kadar geçerli olacak ve stokta bulunabilirliğe tabi olacaktır.

Ojwor sayfasının içerdiği bilgilerin eksiksiz, işe yarar ve doğru olması için her türlü çabayı gösterecektir. Herhangi bir bilgi hata içerdiği takdirde ojwor.com anında düzeltecektir.

Satın alma prosedürü

Satın almak istediğiniz ürünleri seçin ve ilgili simgeye tıklayarak alışveriş sepetine ekleyiniz.

Alışveriş sepeti seçilen ürünlerin referans numarasını, adını, bedenini, rengini ve fiyatını (vergi dahil) içermektedir. Verilen fiyat seçilen teslimat yöntemine göre değişkenlik göstermekte olup, nakliye maliyetlerini içerip içermediği belirtilmiştir.

Satın alma işlemine devam etmek için kullanıcının kişisel bilgileri gerekli olacaktır ve siparişi işlemek ve www.ojwor.com  üzerinden gelecekteki satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için veri tabanımıza eklenecektir. Kullanıcılar tarafından sunulan kişisel bilgiler Gizlilik Politikası uyarınca işlenecektir. Kullanıcılar, istedikleri zaman verdikleri kişisel bilgilere ve verdikleri siparişe ait bilgilere erişebilir durumdadırlar. Kullanıcılara kişisel bilgilerinin satın alınan ürünlerin sevkiyatında meydana gelebilecek hataları ve karışıklıkları önlemek için mümkün olduğu kadar doğru olması gerektiğini hatırlatmaktayız. Ayrıca, kullanıcılar tarafından açıkça belirtilirse, Ojwor ile ilgili bilgileri ve yayınları e-posta yoluyla alacaktır.

Sipariş tamamlandığı anda ve siparişi onaylamadan önce, kullanıcının ‘Ödemeyi onayla’ düğmesine tıklayarak onaylaması için kullanıcıya satın alınan ürünleri, toplam fiyatı (nakliye ücreti ve vergiler dahil) ve sipariş teslimat bilgilerini tanımlayan döküm halinde bir sipariş özeti sunulmaktadır.

Satın alınan ürünlerin ödemesi için var olan bankaların kartlarını taksit seçeneği ile kullanabilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemeler için ödeme, kullanıcı tarafından gönderilen verilerin doğru olduğu onaylandığı anda gerçek zamanlı olarak ilgili finans kuruluşunun ödeme ağ geçidi üzerinden alınır.

İşlem onaylandığı anda, sipariş numarası web sitesinde görüntülenerek kullanıcının istediği zaman siparişi bilgisayarından takip etmesine olanak tanır.

Kullanıcı tarafından belirtilen adrese siparişin onaylandığını belirten, siparişin açıklaması ile verilen kişisel bilgileri doğrulamak amacıyla bir otomatik e-posta gönderilmektedir. Bu e-postayı almadıysanız, bunun nedeni geçici bir ağ sorunu veya e-posta adresinde hata olabilir. Her iki durumda da, Ojwor ile iletişime geçmesini tavsiye edilir.  

Ürünlerin bulunabilirliği

Tüm siparişler mevcut olan ürünlere tabidir. Sipariş verildiğinde depomuz ürünlerin stoklarda olmadığını tespit ederse, Ojwor ürünü sağlamak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Bu mümkün olmaz ise kullanıcıya ivedilikle haber verilir. Ayrıca, gönderilmemiş ürün için alınan bedel müşteriye ürünü satın alırken kullandığı ödeme yöntemi ile aynı şekilde geri ödenir.

Siparişi kabul etmeme hakkı

Ojwor aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı siparişi iptal etme veya kabul etmeme hakkına sahiptir.

  • Sipariş yapıldığı zaman fiyatlardaki yazım veya teknik hatada veya diğer ürün bilgi içeriği ile ilgili hatalarda
  • Ürünün mevcut olmadığı durumlarda
  • Güvenlik sistemi siparişin sahte olabileceğini belirttiği durumlarda
  • Kullanıcı reşit olmadığı durumda
  • Ojwor siparişi, verilen adrese teslim edemediği durumda.

***Ojwor ödenmiş olan her miktarı iade edecektir.

FİYAT VE ÖDEME

Ödeme ve para birimi

www.ojwor.com sayfasındaki fiyatlar TL cinsinden verilmiştir.

Kullanıcılar vergiler dahil olarak fiyatları görebilir.

Vergiler

Mevcut yasalar uyarınca Ojwor tüm siparişler üzerinden KDV tahsil etmekle yükümlüdür. KDV yasal olarak geçerli oran üzerinden hesaplanır.

Ödeme yöntemleri

IYZICO kullanan Ojwor.com ödemeler lider ödeme sistem sağlayıcılar tarafından gerçekleştirilir. Ödemelerinizi Visa – MasterCard uyumlu kredi kartınız veya banka kartınız ile güvenli biçimde gerçekleştirilir. Kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemeler için ödeme, kullanıcı tarafından gönderilen verilerin doğru olduğu onaylandığı anda gerçek zamanlı olarak ilgili finans kuruluşunun ödeme ağ geçidi üzerinden alınacaktır.

Ödeme güvenliği

Ödeme sisteminde maksimum güvenlik sunmak için Ojwor  e-ticarette önde gelen yapay zekâ destekli sahtecilik önleme sistemi Frauctive’in güvenlik kontrolü kullanan IYZICO ile entegrelidir. Dolayısıyla, tüm gizli bilgiler ilgili finans kuruluşuna doğrudan ve şifreli formatta (SSL) iletilir. Güvenli Elektronik İşlemler girişiminin temel amacı İnternet işlemlerinin güvenliğini garanti etmektir. Güvenli ödeme ağ geçidi üzerinden ödeme yaparken sistem kredi kartının Güvenli Elektronik İşlemler için etkin olup olmadığını otomatik olarak kontrol edecektir. Ardından, kişisel kimlik doğrulama kodu üzerinden işlem için yetki talep edecek kartı veren bankaya bağlanacaktır. İşlem yalnızca kartı veren bankanın kimlik doğrulama kodunu onaylaması halinde devam edecektir. Diğer tüm durumlarda işlem reddedilecektir. Güvenli ödeme sisteminin tamamlayıcı bir tedbiri olarak ve internet dolandırıcılığının önlenmesinde işbirliği yapmak için Ojwor, müşteriler tarafından verilen kişisel bilgileri kontrol etme ve ürünlerin siparişte belirtilen verilere uygun şekilde sevk edildiğinden emin olmak için uygun tedbirleri (sipariş iptali dahil) alma hakkını saklı tutmaktadır.

Satın alma sınırı

Ojwor yeniden satış için satın alınmasına izin vermemektedir. Sonuç olarak, 3.000 TL’yi aşan tutarlarda ve 30’tan fazla ürün satın alınması mümkün değildir. Yeniden satış dışında bahsedilen tutarlarda veya miktarlarda atın almak isteyen müşteriler Ojwor ile iletişime geçebilir.

TESLİMAT

Ojwor sitesinden satın alınan ürünlerin teslimatı yalnızca Türkiye içindedir. MNG Kargo tarafından (bazı durumlarda Yurtiçi Kargo) gerçekleştirilecek ve adrese teslimat halinde ivedilikle 2-6 gün içinde teslim edilecektir. 

Bazı durumlarda satın alma işlemi birden fazla teslimat içerebilir, bu durumda siparişler farklı tarihlerde 7 ile 14 gün arasında teslim alınacaktır. Size sağlanacak olan kod ile sorgulama yapabilirsiniz.

Satış dönemleri ve promosyon zamanlarında teslimat süresi normalden uzun olabilir.

Teslimat sorunlarının (yanlış adresler, evde kimse yok, vb.) önüne geçmek için formu doğru şekilde doldurmalısınız. Ve mutlaka telefon numaranızı belirtmeniz önerilir.

Teslimat Ödemeyi Onayla düğmesine basılarak sipariş onaylanmadan ve kredi kartı veya banka kartı bilgileri girilmeden önce görüntülenen sipariş özet sayfasında görüntülenebilir.

Askeri üslere veya posta kutularına teslimat yapılamaz.

Teslimat ücretleri önceden bildirim yapılmaksızın istendiği zaman değiştirilebilir. Söz konusu değişiklik yardım sayfalarında ve bu Web Sayfasında yayınlanan sözleşmede görüntülendiği anda geçerli hale gelir. Her durumda, siparişin verildiği anda görüntülenen teslimat ücretleri geçerli olur.

ONLINE DEĞİŞİM VE/VEYA İADE POLİTİKASI

Değişim ve/veya iade şartları

Müşterilerin aldıkları üründen memnun kalmaması halinde,  Ojwor ürünün kullanılmamış veya hasar görmemiş olması halinde müşterilere ürünü 10 gün içinde başka bir bedenle değiştirme imkanı sunar. Ojwor kullanılmış veya hasarlı ürünlerin (kusur dışında) değişimini veya iadesini kabul edemez.

Bir modelin başka bir modelle değiştirilmesi mümkün değildir. Yalnızca farklı bir bedenle değişim yapılabilir. Başka bir ürünle değiştirmek için geri ödeme adımlarını takip etmeniz ve yeni bir alım gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Satın alınan tüm ürünler iade edilirken dikkatli bir şekilde paketlenmelidir ve teslimat formunun veya iade formunun tam olarak doldurmalısınız.

Değişim veya iade için bahsedilen teslimat formuna sahip olmamanız halinde site üzerinden iade formunu indirebilirsiniz.

Paket içinde iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

Kargo ile değişimler ve iadeler

Ayrıca ürün aşağıdaki adrese kargo ile ücretsiz olarak gönderilecek ürünün başka bir bedenle değiştirilmesi veya iadesi mümkündür:

Yıldırım Beyazıt Caddesi, Zafer Mahallesi, Şehit Eren Bülbül Sokak, no:25/2 veya 3 Bahçelievler

İSTANBUL

***Pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

Yurtiçi Kargo ile gönderim sağlanmışsa;

Yurtiçi Kargo şubelerine değişimler ve/veya iadeler

Bir ürünün başka bir bedenle değiştirilmesi veya iade edilmesi ürün Türkiye çapında herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine teslim edilerek gerçekleştirilebilir. Bunun için Ojwor tarafından verilen kargo kodunu belirtmeniz gerekecektir.

MNG Kargo ile gönderim sağlanmışsa;

MNG Kargo şubelerine değişimler ve/veya iadeler

Bir ürünün başka bir bedenle değiştirilmesi veya iade edilmesi ürün Türkiye çapında herhangi bir MNG Kargo şubesine teslim edilerek gerçekleştirilebilir. Bunun için Ojwor tarafından verilen kargo kodunu belirtmeniz gerekecektir.

Her iki iade sürecinde de pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

Aksi takdirde değişimlerin kabul edilmeyeceğini unutmayın.

Cayma hakkı

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi zorunludur.

Ojwor alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkı, teslimattan sonra hasar görmüş ürünler için geçerli değildir.

Caymanın sonuçları

Cayma halinde, müşteriye satın alma işleminden sonra alınan teslimat giderleri (müşteri tarafından sunduğumuz en ekonomik genel teslimat dışındaki bir teslimat şeklinin seçilmesinden kaynaklanan ek ücretler hariç olmak üzere) gecikmeksizin ve her durumda işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bize bilgi verilen tarihten itibaren 10 gün içinde tamamen geri ödenir. Söz konusu geri ödemeyi, müşteri tarafından aksi açıkça belirtilmediği tarihte müşteri tarafından ilk işlemde kullanılan yöntemi kullanarak gerçekleştireceğiz. Hiçbir koşulda müşteri geri ödemeden kaynaklı bir masrafla karşı karşıya kalmaz. Geri ödemeyi ürünler alınana veya müşteri iade belgesi sunana kadar (hangisi daha önce ise) bekletebiliriz.

Müşteri ürünleri gecikmeksizin veya işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bilgi verilen tarihten itibaren doğrudan iade etmeli veya teslim etmelidir. Ürünlerin söz konusu son tarih sona ermeden önce iade edilmesi halinde son tarihe riayet edildiği kabul edilecektir.

Geri Ödemeler

Ürünler alındığı anda Ojwor ürünlerin iyi durumda olup olmadığını kontrol edilir; geri ödeme halinde ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak satın alma tutarı iade edilecektir.

Geri ödeme süresi iadenizin depomuz tarafından alındığı tarih itibariyle ödeme yöntemine bağlı olarak 10 iş günü içinde gerçekleşir.  İade edilen ürünlerin durumu kontrol edildikten sonra, müşteri e-posta ile bilgilendirilir.

İade edilen ürünlerin geri ödemesi her zaman ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Ojwor’un yanlışlıkla sipariş edilenden farklı bir ürün göndermesi veya ürünün kalitesinin kabul edilemez olması halinde, Ojwor, hatayı veya kusuru kontrol ettikten sonra iade edilen ürün fiyatını ve orantılı gönderim ücretlerinin belirli bir kısmı geri ödeyecektir. Hatalı veya kusurlu bir ürün normal posta ile iade edildiğinde, müşterinin pakete iade masraflarının makbuzunu eklemesi şartı ile Ojwor ilgili posta ücretlerini geri öder. Lütfen posta ücretlerinin ürün geri ödendikten sonra geri ödeneceğine dikkat ediniz.

KAYIT

Müşteri tarafından kayıt işlemi sırasında verilen bilgiler Ojwor tarafından yalnızca siparişlerin işlenmesi ve Web Sitesinde gezintinin ve satın alma işleminin kolaylaştırılması için kullanılmaktadır. Ayrıca, müşteri tarafından açıkça belirtilmesi halinde Ojwor yeni koleksiyonları, katalogları ve özel teklifleri hakkında posta, e-posta ve/veya SMS yoluyla bilgi verebilir.

Müşteri Şartlar ve Koşullar altında sunulan kişisel bilgilerin Ojwor tarafından Akirman Turizm Taşımacılık San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne ait diğer şirketler ile paylaşılabileceğini kabul etmektedir.

Ojwor müşteriler tarafından sunulan kişisel bilgilerin Akirman Turizm Taşımacılık San. Ve Tic. Ltd. Şti. dışındaki üçüncü şahıs kişiler veya şirketlerle paylaşılmayacağını garanti eder.

Kişisel bilgileriniz; 13 Aralık tarihli Anayasa 15/1995 Kişisel Bilgilerin Korunması hükümleri uyarınca ele alınır.  Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakınız.

Müşteriler web sitemizin verilen bilgilere istedikleri zaman e-posta veya aşağıdaki adrese posta göndermek suretiyle erişme, düzeltme, iptal etme ve itiraz etme hakkını kullanabilir.

Akirman Turizm Taşımacılık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Yıldırım Beyazıt Caddesi, Zafer Mahallesi, Şehit Eren Bülbül Sokak, no:25/2 veya 3 Bahçelievler

İSTANBUL

PROMOSYONLAR

Promosyon seçenekleri tarafınıza sosyal medyalarımız aracılığıyla ve web sitemiz üzerinden belirtilmektedir.