Teslimat, Değişim ve İade

TESLİMAT

ojwor.com sitesinden satın alınan ürünlerin teslimatı yalnızca Türkiye içindedir. MNG Kargo tarafından gerçekleştirilecek ve adrese teslimat halinde ivedilikle 2-6 gün içinde teslim edilecektir.

Bazı durumlarda satın alma işlemi birden fazla teslimat içerebilir, bu durumda siparişler farklı tarihlerde 7 ile 14 gün arasında teslim alınacaktır. Size sağlanacak olan kod ile sorgulama yapabilirsiniz.

Satış dönemleri ve promosyon zamanlarında teslimat süresi normalden uzun olabilir.

Teslimat sorunlarının (yanlış adresler, evde kimse yok, vb.) önüne geçmek için formu doğru şekilde doldurmalısınız. Ve mutlaka telefon numaranızı belirtmeniz önerilir.

Teslimat Ödemeyi Onayla düğmesine basılarak sipariş onaylanmadan ve kredi kartı veya banka kartı bilgileri girilmeden önce görüntülenen sipariş özet sayfasında görüntülenebilir.

Askeri üslere veya posta kutularına teslimat yapılamaz.

Teslimat ücretleri önceden bildirim yapılmaksızın istendiği zaman değiştirilebilir. Söz konusu değişiklik yardım sayfalarında ve bu Web Sayfasında yayınlanan sözleşmede görüntülendiği anda geçerli hale gelir. Her durumda, siparişin verildiği anda görüntülenen teslimat ücretleri geçerli olur.

DEĞİŞİM VE İADE POLİTİKASI

Değişim ve iade şartları

Müşterilerin aldıkları üründen memnun kalmaması halinde, OJWOR ürünün kullanılmamış veya hasar görmemiş olması halinde müşterilere ürünü 5 gün içinde iade imkanı sunar. ojwor.com kullanılmış veya hasarlı ürünlerin (kusur dışında) değişimini veya iadesini kabul edemez.

Satılan ürünlerimizin/tasarımlarımızın sınırlı sayıda stoğu bulunmasından dolayı değişim sürecimiz yoktur!
Bir modelin başka bir modelle değiştirilmesi mümkün değildir. Başka bir ürün veya bedenle değiştirmek için iade adımlarını takip etmeniz ve yeni bir alım gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Satın alınan tüm ürünler iade edilirken dikkatli bir şekilde paketlenmelidir ve teslimat formunun veya iade formunun tam olarak doldurmalısınız.

İade için bahsedilen teslimat formuna sahip olmamanız halinde aşağıda bulunan iade formunu indirebilirsiniz.

Paket içinde iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

İADE TALEP FORMU İndir

Kargo ile iadeler

Siparişinizin elinize ulaşmasından itibaren 5 gün içinde 12 TL ücret kesintisiyle iade edebilirsiniz. Kargoyu geri gönderirken ödeme yapmanıza gerek yoktur. 12 TL’lik Kargo iade ücreti, sipariş tutarınız tarafınıza iade edilirken kesilir. Örneğin: 224 TL’lik iadenizde, iade kodu tarafınıza iletildiğinde, MNG Kargo’da ödeme yapmayacak, ürün ojwor.com’a ulaştığında, iade edilecek tutarınız 212 TL olacaktır.
“İade kargo kodu” almak şarttır. İade kargo kodu ile birlikte “MNG Kargo” herhangi bir şubesinden iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Ürünün, iade olarak kabul edilebilmesi için; hasarsız, giyilmemiş ve etiketlerinin sökülmemiş olması şarttır. Aksi halde ücret iadesi tarafınıza yapılmayacaktır.
Ürün sadece “MNG Kargo” ile iade edilebilir. İade Kodu ile birlikte kodu MNG Kargo’ya bildirmeniz halinde ekstra bir alıcı adres bilgisi vermenize gerek yoktur.
***Pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

MNG Kargo ile gönderim sağlanmışsa;

MNG Kargo şubelerine iadeler

Öncelikle ojwor.com’dan iade kodu talep etmelisiniz. Kargo içerisinde hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi sökülmemiş Ojwor ürünü ile birlikte iade talep formu ve faturayı eklemelisiniz. İade kargo kodunu MNG Kargo şubelerinden birine bildirerek, ürünü kargoya vermelisiniz.

***Pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

Cayma hakkı

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 1 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi zorunludur.

Ojwor alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkı, teslimattan sonra hasar görmüş ürünler için geçerli değildir.

Caymanın sonuçları

Cayma halinde, müşteriye satın alma işleminden sonra alınan teslimat giderleri (müşteri tarafından sunduğumuz en ekonomik genel teslimat dışındaki bir teslimat şeklinin seçilmesinden kaynaklanan ek ücretler hariç olmak üzere) gecikmeksizin ve her durumda işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bize bilgi verilen tarihten itibaren 10 gün içinde tamamen geri ödenir. Söz konusu geri ödemeyi, müşteri tarafından aksi açıkça belirtilmediği tarihte müşteri tarafından ilk işlemde kullanılan yöntemi kullanarak gerçekleştireceğiz. Hiçbir koşulda müşteri geri ödemeden kaynaklı bir masrafla karşı karşıya kalmaz. Geri ödemeyi ürünler alınana veya müşteri iade belgesi sunana kadar (hangisi daha önce ise) bekletebiliriz.

Müşteri ürünleri gecikmeksizin veya işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bilgi verilen tarihten itibaren doğrudan iade etmeli veya teslim etmelidir. Ürünlerin söz konusu son tarih sona ermeden önce iade edilmesi halinde son tarihe riayet edildiği kabul edilecektir.

Geri Ödemeler

Ürünler alındığı anda ojwor.com ürünlerin iyi durumda olup olmadığını kontrol edilir; geri ödeme halinde ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak satın alma tutarı iade edilecektir.

***Ürün iade şartlarına uygun değilse para iadesi yapılmayacaktır. İadeniz tamamlandığında üye olduğunuz e-mailinize bir bilgilendirme maili gönderilecektir. ojwor.com ve IYZİCOtarafından bilgilendirme maili aldıysanız bankanıza tarafımızdan ücret iadesi yapılmış demektir. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı değişkenlik gösterebilir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansımakta; banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzun olabilmektedir. Taksitle yapılan alışverişlerinizin ücreti bankaya tek seferde iade edilir. Bankanız, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade edecektir. Örneğin: 2 taksitle ödeme yaptıysanız; 2 ayda iadeniz tamamlanacaktır.

Not: Kargo bedava kampanyasında oluşturduğunuz siparişlerin iadesi olması durumunda, tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülecektir.

**Geri ödeme süresi iadenizin depomuz tarafından alındığı tarih itibariyle ödeme yöntemine bağlı olarak gerçekleşir. İade edilen ürünlerin durumu kontrol edildikten sonra, müşteri e-posta ile bilgilendirilir.

İade edilen ürünlerin geri ödemesi her zaman ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

OJWOR’un yanlışlıkla sipariş edilenden farklı bir ürün göndermesi veya ürünün kalitesinin kabul edilemez olması halinde, ojwor.com, hatayı veya kusuru kontrol ettikten sonra iade edilen ürün fiyatını ve orantılı gönderim ücretlerinin belirli bir kısmı geri ödeyecektir. Hatalı veya kusurlu bir ürün normal posta ile iade edildiğinde, müşterinin pakete iade masraflarının makbuzunu eklemesi şartı ile ojwor.com ilgili posta ücretlerini geri öder. Lütfen posta ücretlerinin ürün geri ödendikten sonra geri ödeneceğine dikkat ediniz.

Yardıma İhtiyacınız mı var?

WhatsApp Business'tan (QR Kod'a Tıklayarak) +90539 5993733 ya da info@i-maji.com üzerinden bizimle iletişime geç!